Sign In

​​​​​​​GENEL AÇIKLAMALAR

İşbu Kullanım Koşulları ile www.sehirsizin.com websitesi üzerinden sunulacak hizmetlere yönelik Vodafone Telekomünikasyon A.Ş. ve Kullanıcıların erişimini, tarafların hak ve yükümlülüklerini düzenlemektedir.

sehirsizin.com Vodafone Telekomünikasyon A.Ş.’nin hazırladığı bir websitesidir/uygulamadır. Bu websitesinde kullanıcılar, akıllı şehir uygulamaları hakkında bilgi alabilecek, yaşadığı şehre ilişkin fikirlerini ve yorumlarını girerek, diğer kullanıcıların girdiği fikir ve yorumları beğenme/beğenmeme işlemleri yaparak her ayın en beğenilen on fikrini belirleyerek ve şehirleri için oluşturulan ankete katılarak şehirlerinin gelişmesine katkı sağlayacak unsurları bu platforma taşıyabileceklerdir.

Tanımlar

Vodafone: Vodafone Telekomünikasyon Anonim Şirketi’dir.

Vodafone Şehir Sizin Websitesi (“Site”): Kullanıcıların yaşadığı şehre ilişkin fikirlerini ve yorumlarını girerek, diğer kullanıcıların girdiği fikir ve yorumları beğenme/beğenmeme işlemleri yaparak her ayın en beğenilen on fikri belirleme ve şehirleri için oluşturulan ankete katılma imkanı veren bir web uygulamasıdır.

Kullanıcı: Vodafone abonesi ve/veya diğer operatör abonesi olan tüm kullanıcılardır.

Uzmanlar Kurulu: Türkiye Bilişim Vakfı tarafından oluşturulacak, alanında uzman kişilerden oluşan kuruldur.

FİKRİ MÜLKİYET HAKLARI

Site’ de bulunan sayfa ekranları, bilgi, her türlü içerik, tema ve materyallerin ve bunların düzenlenmesi konusundaki telif hakları, Vodafone'a ve/veya Vodafone ile sözleşmesi olan üçüncü kişilere aittir. Site’nin içerdiği bilgi ve materyallere dair tüm telif hakları, tescilli marka, patent ve/veya diğer tüm fikri ve sınai mülkiyet hakları Vodafone adına saklıdır. Bu bağlamda, hiçbir açık veya imalı, tam ya da basit ruhsat-lisans verilmemektedir.

Site’deki hiçbir şey değiştirilemez. Aksi hal fikri ve sınai mülkiyet mevzuatına göre hukuki ve cezai işlem gerektirecektir. Vodafone'nun yazılı izni alınmadığı sürece, Site’nin amaçlanandan başka şekillerdeki kullanımı yasaktır. Hiç kimse, önceden Vodafone'nun yazılı iznini almadıkça, Site’nin belli bir kısmını başka bir web sitesinde kullanamaz veya başka bir web sitesine bağlantı kuramaz.

Vodafone ve Vodafone logosu ile markalaştırılmış hizmet ve ürünler bir bütün olarak, Vodafone Telekomünikasyon A.Ş.'nin tescilli markası olup, Vodafone'a ait tüm haklar Vodafone Telekomünikasyon A.Ş.'de saklıdır. Yukarıda belirtilen kapsamda ve belirtilen hallerin dışında, Vodafone tescilli markası, logo veya marka adı, izinsiz kullanılamaz veya çoğaltılamayacağı gibi, alan adı ve benzeri uzantılı alan ve alt alan adları, hiçbir şekilde kullanılamaz.

HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLER

1.1 Kullanıcının üyeliği, Facebook, Google+ ve LinkedIn sosyal medya hesapları ya da üyelik bilgileri (ad soyad, e-posta, şifre) girerek profil oluşturulması ve işbu Kullanım Koşulları’nın onaylanması ve Kullanıcı tarafından belirtilen e-posta adresine gelen aktivasyon linkine basılması aracılığı ile teyit edilmesi akabinde aktif hale gelecektir.
1.2 Hizmetin verilebilmesi için üyelik aşamasında Kullanıcı tarafından sağlanılan ve Kullanıcı profil sayfasında yer alan kişisel verilerin (ad soyad, şehir, e-posta adresi, telefon numarası, doğum tarihi, cinsiyet, meslek ve çalıştığınız kurum), Kullanıc fikir, yorum, beğenme/beğenmeme sayı ve içeriklerinin ve typeform üzerinden anketlere verilen cevaplar verilerinin muhafaza edilerek şehir bazlı en çok fikir / yorum girilen kategorilerin analiz edilmesi, şehir bazlı anket cevaplarının analiz edilmesi, kısaca Site’ye konu hizmetin verilebilmesi, amacın yerine getirilebilmesi için işlenebileceğini ve şehir bazlı özet anket sonuçları ve fikirlerin belediyeler ve ilgili kurumlarla paylaşılabileceğini Kullanıcılar işbu Kullanım Koşullarını onaylamakla bilmekte ve kabul etmektedir. Vodafone’un detaylı Gizlilik Politikasına ve Aydınlatma Yükümlülüğü bu linkten erişilip, okunabilecektir.
1.3 Kullanıcılar, Site’den akıllı şehir uygulamaları hakkında bilgi alabilecek, yaşadığı şehre ilişkin fikir ve yorumlarını girebilecek, diğer Kullanıcıların girdiği fikir ve yorumları beğenme/beğenmeme işlemleri yapabilecek, her ayın en beğenilen on fikrini belirleme ve şehirler için oluşturulan ankete katılarak şehirlerinin gelişmesine katkı sağlayabilecek unsurları platforma taşıyabilecektir.
1.4 Site’de her ayın en beğenilen on fikrinin Uzmanlar Kurulu tarafından değerlendirilerek; akıllı şehir çözümleri “Akıllı Şehir fikri” damgası, Uzmanlar Kurulu tarafından en beğenilen fikir “Ayın fikri” damgası ve Kullanıcılar tarafından en çok beğeni alan fikir “Ayın en beğenilen fikri” damgası alacağını, fikirlerinin seçilmesi durumunda seçilen fikirleri ileten Kullanıcıların Site’de üst sıralara yükseleceğini ve Site’ye iletilen fikirlerin Uzmanlar Kurulu tarafından değerlendirileceğini ve çeşitli mecralarda yayınlanacağını Kullanıcılar bilmekte ve kabul etmektedir.
1.5 Kullanıcılar, aldığı yorum ve beğeni sayısına göre puan kazanacaktır. Kullanıcıların Site’de tanımlanan görevleri tamamlamasına göre kullanıcı seviyeleri olacak ve tamamlanan görevler ile kullanıcılar bir sonraki profil statüsüne yükselebilecektir. Kullanıcılar, Site’de açılan her fikir başlığı için 15 puan, “Akıllı şehir fikri” damgası için 25 puan, alınan her beğeni sayısı için 5 puan, Kullanıcı tarafından yapılan yorumlar Site’de yayınlandığı takdirde 3 puan, Kullanıcı tarafından yapılan her bir beğenil için 1 puan, profil sayfasında Kişisel Bilgiler sekmesinde doldurulan her alan için 2 puan kazanacaktır.
1.6 Site’ye yeni üye olan her Kullanıcı “Akıllı Şehrin Yenisi” kullanıcı statüsünde olacaktır. Siteye 5 arkadaşını davet eden, profilini %90 dolduran, 5 içerik (fikir ya da yorum) beğen görevlerini tamamlayan Kullanıcı’nın statüsü “Akıllı Şehrin Vatandaşı” statüsünde olacaktır. Siteye 5 arkadaşını daha getiren, 5 fikir giren, 10 yorum yapan, 1 fikrin «akıllı şehir» damgası alsın görevlerini tamamlayan Kullanıcılar ise “Akıllı Şehrin Bilge Vatandaşı” statüsüne geçecektir. İletilerin (fikir ve yorum) toplam 10 kişi tarafından beğenildiği, fikirlerine 10 kişi tarafından yorum yapıldığı, 5 fikrin «akıllı şehir» damgası alsın görevleri tamamlandığı takdirde Kullanıcı “Akıllı Şehrin Süper Kahramanı” statüsüne geçecektir. Uzmanlar Kurulu’nda yer alan uzmanlar ise “Akıllı Şehir Uzmanı” statüsünde sahip olacaktır. Dördüncü seviyeye ulaşan kullanıcılar düzenli olarak değerlendirilecek ve mesleki uygunluk kriterleri dâhilinde incelenerek Akıllı Şehir Uzmanı statüsüne atanacaktır. Vodafone tarafından puan, statü değişiklikleri, içerik değişiklikleri kısaca Site’de verilen hizmete ilişkin her zaman tek taraflı değişiklikler yapılabilecek olup, yapılan değişiklikler için Site’de belirtilen hususlar geçerli olacaktır.
1.7 Uzmanlar Kurulu’nda yer almayan, Site’de “Akıllı Şehir Uzmanı” olarak yer almak isteyen uzmanlar (örn. akademisyen, STK çalışanı) iletişim formu üzerinden Vodafone’a başvurabilecektir, başvurular değerlendirilecek olup, detaylı bilgi ve yönlendirmeye Site’den erişilebilecektir.
1.8 Fikir ve yorumlar yorumlar küfür, saldırgan ve din/dil/cinsiyet ayrımı gözeten dil, dini ve siyasi içerik içermediği ve Vodafone ürün ve hizmetleri hakkında şikayet içermediği takdirde Site’de yayınlanacaktır. Fikir/içerik modere edilebilecektir. Fikir /içeriğe ait hak ve yükümlülüklere ilişkin Vodafone veya çalıştığı üçüncü kişiler tarafından herhangi bir denetim yapılmayacak olup, belirtilen sebeple Site’ye Kullanıcı tarafından yüklenilen içeriğe ilişkin tüm üçüncü kişi fikri mülkiyet haklarına, özellikle marka ve/veya telif haklarına Kullanıcılar tarafından aykırı bir işlem yapılmayacağını, hukuki ihtilafa sebep olabilecek veya suç unsuru içerebilecek bir içerik yüklenmesi halinde, Vodafone’un bu sebeple sorumlu olmayacağını ve Vodafone’un uğradığı/uğrayacağı tüm zararın Kullanıcı tarafından tazmin edileceğini Kullanıcı bilmekte ve kabul etmektedir.
1.9 Uygun bulunmayan fikir / yorumlar, Kullanıcılara “Profil” altında yer alan “Bildirimler” alanından statüsü “onaylanmadı” olarak gösterilecek ve Kullanıcılara ilgili bildirim gösterilecektir. Kullanıcılar Vodafone ya da mobil/sabit ürünler ile ilgili yorum/sorun/şikayet iletmeleri halinde bu ​adrese yönlendirilecektir.​
1.10 Kullanıcının Site’de paylaştığı içeriğin değiştirilmeden veya değiştirilmiş veya çoğaltılmış halleri, renkli veya diğer şekilde, herhangi bir vasıta ile yapılmış, gerçek veya hayali isimle veya gerçek veya ha​yali Kullanıcı adı ile her türlü versiyonlarının TV, Radyo Spotları, İnternet, kablolu ve kablosuz yayınlar, Dergi ve Gazete İlanları, iletişim ve tanıtım amaçlı kullanılacak poster ve benzeri basılı malzemelerde ve bunlarla sınırlı olmaksızın her türlü yazılı ve/veya görsel mecralarda, alt mecralarda istenilen versiyonda (tamamen veya kısmi olarak, aynen veya değiştirilerek) kullanılmasına, işlenerek kullanılmasına, çoğaltılmasına, çoğaltılan nüshaların yayımına, umuma iletimine işbu Kullanım Koşulları’nı ve izin verdiğim tarihte mevcut ve/veya söz konusu tarihinden sonra geliştirilecek herhangi bir ses ve görüntü taşımaya, depolamaya, yaymaya mahsus araç ve gereçler vasıtasıyla Türkiye’de ve dünya ülkelerinde umuma iletimine/yayımına, bunlar üzerinde isim belirtilmesine, temsil hakkını, pay ve takip hakkını sınırsız ve süresiz olarak kayıtsız, şartsız ve gayri kabil-i rücu olarak Kullanıcı tarafından muvafakat edildiğini, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’ndan doğan Kullanıcı hakları ve işleme, çoğaltma, yayma, temsil, eseri telli veya telsiz araçlarla kamuya iletim mali hakları ile diğer kanunlardan doğan haklarını, özetle tüm mali haklarının ve bağlantılı haklarının Kullanıcı tarafından Vodafone’a işbu Kullanım Koşulları’nın onaylanması ile devredilmekte olup, devir ve kullanım dolayısıyla Kullanıcı tarafından Vodafone’dan ve grup şirketlerinden her ne nam altında olursa olsun maddi/manevi hiçbir hak/tazminat talebinde bulunulmayacağını kullanıcı kabul, beyan ve taahhüt etmektedir.
1.11 Kullanıcı adının Vodafone markası/markalarını içermemesi, siyasi, dini, sosyal açıdan yürürlükteki mevzuata, şahsiyet haklarına, genel ahlaka ve adaba aykırı, suç unsuru taşıyan, kötüleme unsuru, Vodafone haklarına zarar verecek kullanımlar içeren ifadeler barındırmaması gerekmektedir. Belirtilen sebeplerle uygun olmayan Kullanıcı adının Vodafone tarafından kabul edilmeyebilecek veya kabul edilen kullanıcı adının değiştirilmesi talep edilebilecektir.
1.12 Kullanıcı profil sayfasının bir parçası olarak bir fotoğraf ve benzeri imaj yüklenilmesine Vodafone tarafından izin verilebileceğini ve izin verilmesi halinde, yüklenilen fotoğrafların fikri mülkiyet haklarının Kullanıcı’ya ait olduğunu, fikri mülkiyet haklarına veya hukuka aykırı bir kullanım yapıldığı takdirde hukuki ve cezai tüm sorumluluğun Kullanıcılara ait olduğunu, Vodafone’un söz konusu içerik sebebiyle zarara uğraması halinde zararı tazmin edileceğini Kullanıcı bilmekte ve kabul etmektedir.
1.13 Vodafone’un önceden yazılı iznini almaksızın hak ve yükümlülükleri gerçek veya tüzel üçüncü bir şahsa devredilemeyecek, bir başka gerçek veya tüzel üçüncü bir şahsa herhangi bir sebeple bu Kullanım Koşulları ve dolayısıyla ilgili yasal hükümlerde kayıtlı sorumluluklarına ortak edilemeyecektir.
1.14 Kullanıcı, Site’ye ve/veya “Arayüz”e erişim ve/veya kullanım için kullanılmak üzere belirleyeceği tüm şifrelerin gizliliğini ve güvenliğini sağlayacağını, sözkonusu şifreleri 3. Kişilere devretmeyeceğini, kullandırmayacağını ve işbu maddede belirtilen amaçlar dışında kullanmayacağını ve yetkisi olmayan kişiler tarafından sözkonusu şifrelerin kullanılması ve/veya verilen amaç dışında kullanımı nedeniyle ortaya çıkabilecek tüm zararlara ilişkin sorumluluğun tarafına ait olacağını, Site’nin yetkisi olmayan kişiler tarafından kullanıldığını veya şifrelerin başkalarının eline geçtiğini öğrendiği veya şüphelendiğinde bu durumu derhal Vodafone’a bildireceğini, bu gibi durumlarda Vodafone’un herhangi bir sorumluluğu olmadığını, “Arayüz” mevcut olması ve erişim sağlaması ve erişimin diğer GSM operatörlerine ait altyapılar üzerinden gerçekleştirilmesi halinde de işbu maddede sayılan koşulların tümüyle geçerli olacağını ve bahsi geçen altyapıların kullanım koşullarından Vodafone’un sorumlu olmadığını kabul etmektedir.
1.15 Kullanıcı, Site kapsamındaki uygulamalara ilişkin kopyalama, satış, tersine mühendislik çalışmaları vb. hiçbir faaliyette bulunmayacaktır.
1.16 Vodafone’un çalışma imkânlarının kısmen veya tamamen, geçici veya daimi olarak durduracak şekilde ve derecede meydana gelen doğal afetler, harp, seferberlik, yangın, grev ve lokavt vb. veya hükümet veya resmi makamlarca alınmış kararlar gibi Vodafone’un kontrolünde olmayan haller işbu Kullanım Koşulları konusu edimlerin yerine getirilmesini etkiledikleri ölçüde Vodafone için mücbir sebep sayılır. İşletme arızaları veya bakım-onarım çalışmaları sonucu oluşacak geçici hizmet kesintilerinden veya Site altyapısından veya işbu maddede tanımlı mücbir sebeplerden kaynaklanan durumlardan Vodafone sorumlu olmayacaktır.
1.17 Kullanıcı, İşbu Kullanım Koşulları kapsamındaki yükümlülüklerini yerine getirmemesi/ihlal etmesi dolayısıyla oluşabilecek zararlardan Vodafone’un hiçbir şekilde sorumlu olmadığını, bu sebeple Vodafone’un ve/veya 3. Kişi/kurumların zararlarını talep halinde tazmin ile yükümlü olduğunu bilmekte ve kabul etmektedir.
1.18 İşbu Kullanım Koşulları’nın ifası ve işbu Kullanım Koşulları kapsamında meydana gelecek ihtilaf hallinde, İstanbul Mahkemeleri​ ve İcra Müdürlükleri yetkilidir.

Yukarıda belirtilen tüm şartları okuduğumu, anladığımı, tarafıma ait tüm yükümlülüklere eksiksiz ve zamanında uyacağımı kabul, beyan ve ederim.

Şehrini Değiştir

sehirsizin.com Vodafone Telekomünikasyon A.Ş.'nin hazırladığı bir websitesidir.