Sign In
Akıllı Şehir Çözümü

Pokemon Go Gibi Sanat&Tarih Go Oyunu Geliştirilmesi.

İstanbul'da doğup büyümesine rağmen tarihinden ve güzelliklerinden habersiz olan çok arkadaşım oldu. Şimdiki gençlerin de onlardan pek farkı yok. Geçen yıl çıkan PokemonGo oyunu gibi sanal-gerçek bir harita üzerindeki tarihi yapıları çocukların gezerek puan ya da bulmaca çözerek hediye alacakları bir uygulama geliştirilebilir. oyunun dönem sonunda toplanan puanlarına da ayrı bir hediyesi olabilir.

İstanbul
201
0 / 0

Okullarda öğretmen gözetiminde bu uygulama ile ilgili bir ders konulur. Teknoloji direk çocuk eline verilmez ve biri ile gezmeleri daha iyi olur. Okullar arası ya da okullar kendi sınıfları arasında ayda veya yılda bir birincileri seçip ödüllendirme yapabilir. Çocuklar tarihini gezerek ögrenirler.

Bunu oyun olarak değil de uygulama olarak düşünen bir tanıdığım var. Kullanıcıların katılımı da söz konusu. İsteyen herkes fotoğraf çekip yükleme ve bilgilendirme yazabilecek. Ayrıca belirli mekanlarda söz konusu olan olumsuzluklar için de şikayet kaydı girilip ilgili birime gönderilebilecek.

2. öneri olarak, ana sınıfı çağından itibaren seviye seviye tasarlanarak yapılacak uygulama ile okullar arası bilgi yarışması gibi şehrini tanı şenlikleri düzenlenebilir. Şehrinde kültür oryantiringi etkinlikleri diyebiliriz mesela. Hedef noktaların tarihi değerlerin olur.

Tüm Türkiye için geçerli bir uygulama olarak düşünebiliriz bence bunu. Merkez yönetimlerin destekleyeceği kültürel şenlikler düzenlenerek, tarihi yerlerin vurgusu yapılabilir. Garip şarkıcılar getirip amaçsız programlara kaynak ayırmak yerine farkındalık oluşturulur böylece.

Bak yemin ediyorum bu siteyi en çok takip eden kişiyim bu kadar parlak bir fikir görmedim. Bu oyunun ismini ve bulmacaları de vinci şifresi filmindeki gibi zor ipuçlarından yapılırsa dünyayı sarsar. Tebrik ediyorum kardeşim. Bana göre "EN AKILLI ŞEHİR" fikri bu

Çevremde Neler Oluyor Türkiye'yi gör
Şehrini Değiştir

sehirsizin.com Vodafone Telekomünikasyon A.Ş.'nin hazırladığı bir websitesidir.