Sign In
Akıllı Şehir Çözümü

Geri Dönüşüm Makineleri

Avrupa'da bazı alışveriş merkezlerinde olduğu gibi burada da bazı yerlere geri dönüşüm makineleri koyulmalı. Mesela bir su satın alınırken 75 kuruş yerine 1 TL ödenmeli. Verdiğimiz fazladan 25 kuruşu ise aldığımız suyu tükettikten sonra şişesini geri dönüşüm makinelerine atarak geri alabilir ve çevreyi koruyabiliriz.

Karşıyaka
338
0 / 0

Bu sadece pet şişeler için bir proje değil. Aynı zamanda teneke kutuları ve cam şişeleri de destekleyen bir proje. Bu projedeki asıl amaç insanların kullandıkları petleri , cam şişeleri ve teneke kutuları yere veya normal çöp kutularına atmaktansa geri dönüşüme atıp doğaya katkıda bulunmalarıdır.

çok güzel düşünülmüş bişey ama 50 kuruşa aldığın suyun şişesi pet, petin kilosununda 1 veya 2 lira (büyükce bir torba pet şişenin 1 kg anca ettiğini düşün) olması şişenin maliyetinini çok az olduğunu gösterir bir kaç kuruş yani hiç bir firma bu topa grmez bunu yerine buyuk çöp kuyuları geri dönüşüm

Tam olarak ödeme sistemi aynı olmasa da yazın Bornova Belediyesi'nde benzer bir uygulama vardı -hala devam ediyor mu bilmiyorum-. Makineye atılan şişe miktarına göre belediyenin kendi kafelerinde kullanılabilecek ücret fişi alınıyordu.

Çevremde Neler Oluyor Türkiye'yi gör
Şehrini Değiştir

sehirsizin.com Vodafone Telekomünikasyon A.Ş.'nin hazırladığı bir websitesidir.